Forum Rysualna Hodowla Koni Barokowych Strona Główna


Rysualna Hodowla Koni Barokowych
Konie Andaluzyjskie i Fryzyjskie
Odpowiedz do tematu
Trenig ujeżdżeniowy w klasie L
Malwa
Właścicielka Hodowli


Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Trening do zawodów w Grotesce

Już niedługo pierwsze zawody ujeżdżeniowe Faty! Musimy się do nich dobrze przygotować. Przyszłam więc z Fatą do hipodromu, by trenować na czworoboku.


Plan maneżu

Rozgrzewka
By rozgrzać i rozciągnąć mieśnie klaczy, postanowiłam zrealizować z nią ćwiczenie, które FITF robiła z Botą.Najpierw zrobiłam kilka kółek kłusem, potem zabrałam się za ćwiczenie. Najpierw na prawo... Najpierw klacz robiła wszystki nieładnie, sztucznie. Potem załapała, o co chodzi i chodziła zupełnie dobrze. Zrobiłam ćwiczenie na drugą stronę, czyli na lewo. Poradziła sobie nieźle, postanowiłam przejść juz do właściwego treningu.

Praca właściwaKlacz juz zna ten układ, to ujeżdżanie L3. Zapoznałam ja z nim niedawno.
Zaczełyśmy na A, kłusem roboczym. Szła ładnie, potem zatrzymanie i ukłon, znów kłus. Dwa razy w lewo na C i E, koło. Fata nie lubi kół, ale zrobiła pierwsze ładnie. Przed drugim wyraźnie się zawachała. Skróciłam wodze i spróbowałyśmy jeszcze raz. Teraz poszło dobrze. Między A i K zagalopowała ze złej nogi, spróbowałam zrobić lotną - niestety, nie zrozumiała komendy. Potem znów koło i kłus roboczy. Potem zmiana kierunku z angalezowaniem. To poszło nieźle. Kiedy znów znalazłyśmy sie na E, koło i żucie z ręki. Koło poszło wyjątkowo dobrze, żucie też. Nabrałam wodze i znów kłus roboczy. Potem galop z lewej, bez zażutu. Koło z B, kłus i znowy zmiana kierunku angalezowanym roboczym. Tutaj przez chwilę szła swobodnym, ale szybko to poprawiłam. W końcu doszłyśmy do końcówki układu, miała się zatrzymać z kłusa, ale było kilka kroków stępa - na szczęście jest to dozwolone w tej klasie. Potem luźna, długa wodza i opuszczenie czworoboku. Poszłam na placyk do jazdy, postępowałyśmy trochę i poćwiczyłyśmy to, z czym było problemy. Przedewszystkim galop z prawej i koła Potem zatrzymanie z kłusa - staneła troche krzywo, więc zrobiłam krok do tyłu i wyrównałam. Potem postanowiłam jeszcze raz potrenować ten układ, dla sprawdzenia. Wjechałyśmy na czworobok. Wszystko szło dobrze, chodziła ładnie, równo. Parę razy musiałam skrócić wode i poprawić dosiad, po nie zrozumiała komendy, ale potem nie było już tym problemów. Żucie poszło gładko, gorzej było potem z kołem. Na końcu staneła trochę krzywo, wyrównałąm i ukłon.

Rozstępowanie
Postępowałyśmy trochę i zrobiłyśmy kilka kółek w obie strony w kłusie. Potem do stajni i odpoczynek po wyczerpującym treningu.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Please, help me, brothers!!!
MagicOPromotion
GośćWell... I want to get program XRumer 5.07 PALLADIUM free. Have you any download link???
I'm so need this magic program! It's can break captchas automatically! Activate accounts via email automatically too! Absolutely great software! Help me!
And did you hear news - price for XRumer 5.0 Palladium will grow up to $540 after 15 may 2009... And XRumer 2.9 and 3.0 - too old versions, it's cant break modern catpchas and cant break modern anti-bot protections. But XRumer 5.0 Palladium CAN!!!!
So help me for download this great soft for free! Thanks!
Want to download XRumer 5.0 for free!
EltonBay
GośćYes.
XRumer 5.0 Palladium it the best soft for promo anyway.
I was promoted more than 100 my web-satellites up to Google's TOP-10 (keywords - adult and pharma)
Who knows where to download XRumer 5.0 Palladium?
CocoChanels
GośćWho knows where to download XRumer 5.0 Palladium?
Help, please. All recommend this program to effectively advertise on the Internet, this is the best program!
Program L
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu